27 MAYIS 2013
Galaxy S4 Galaxy S4

Galaxy S4 10 Milyon Satarak Yeni Bir Rekor Kırdı!

Samsung'un en iyi serisi olan Galaxy S'in Martta tanıtımı yapılan ve Nisan ayından itibaren tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de satışta olan Galaxy S4, tanıtımının yapıldığı günden bu yana merakla izlenmekteydi.

Şirket'te ürününe o kadar güveniyordu ki Galaxy S4'ün satışının Galaxy SIII'ü ikiye katlayabileceğini belirtmişti.

Bu hafta yapılan bir açıklamayla Galaxy S4’ün 27 Nisan’dan bu yana toplam 10 milyon adet satarak, satışlara başlamadan önce hedeflediği rekoru kırdığı belirtildi. Bu haber de Samsung’un Galaxy S4 hakkındaki öngörülerini doğrular bir nitelik taşıyor.

Başarısını en başta, ilk 4 günde 4 milyon adet satarak duyuran Samsung’un yeni yaptığı açıklamaya göre ise, şu an dünya genelinde saniyede 4 adet Galaxy S4 satılıyor.

Samsung, Galaxy serisi ile yükselişe geçerken, Galaxy S II’de toplam 40 milyon satış gerçekleştirmişti. Ardından çıkan Galaxy S III ise, Galaxy S II’yi geride bırakarak 50 milyon satışa ulaşmıştı. Son olarak ilk bir ayda kazandığı bu 10 milyon satışlık başarıya bakılacak olursa, yeni rekorun sahibi Galaxy S4 olacak gibi görünüyor.

Galaxy S4’ün elde ettiği bu başarıyı, Galaxy S III 50 günde gerçekleştirirken, Galaxy S II 5 ayda, Galaxy S ise 7 ayda gerçekleştirmişti.

 

0 yorum
Kategori Güncel Haberler
Okunma 3940 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)