05 EYLüL 2013

iPhone’unuz donduğunda yapmanız gereken 7 şey!

Bu hafta biraz da sizlere yararımız olsun dedik ve donan iPhone için yapmanız gerekenleri sıraladık. Eğer iPhone’unuz var ve zaman zaman kilitleniyorsa, bugün sizin için önereceğimiz yedi yöntem oldukça işinize yarayacak.

 

1-) Kapatıp açın
İlk olarak herkes tarafından bilinen ve çoğu zaman işe yarayan kapatıp açma yöntemi bu sorunu çözebilir. Ana sayfa butonu ile üstte yer alan güç düğmesine elma simgesini görene kadar basın ve elma sembolünü gördüğünüzde butonlara basmayı bırakın.

2-)Şarj Edin
Eğer telefonunuzun şarjı bitmek üzereyken kilitlendiyse, büyük ihtimalle bu yöntem işinizi görecektir. Çünkü iPhone’ların şarjı bitmek üzereyken yaşanan donmaların büyük çoğunluğu ekranın güç dengesini kuramamasından kaynaklanmaktadır.

3-) Gereksiz Uygulamaları Kapatın
Siz fark etmeseniz de telefonunuzun arka planında çalışan birçok uygulama var ve bu uygulamalar çoğunlukla telefonunuzun kilitlenmesinde başrol oynuyor. Hem telefonunuzun yavaşlamasına, kilitlenmesine sebebiyet veren gereksiz uygulamalar aynı zamanda fazla şarj tüketimine de sebep oluyor.

4-) Hafıza Yetersizliği
İşimize yarasa da yaramasa da sadece popüler diye indirilen uygulamalar kimi zaman telefon hafızasını zorlayabiliyor. Telefonunuzun hafızasında yeterli alan kalmadığında ise bu durum hem telefonunuzu yavaşlatıyor hem de kilitlenmelere yol açıyor.

5-) Zamanında Güncelleme Yapmak
Telefonunuzun Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemeleri bölümünden takip edebileceğiniz bu işlem yapılmadığı takdirde telefonunuzun kilitlenmesine yol açabiliyor.

6-) Sistem Geri Yükleme

Bilgisayarınızda yaptığınız geri yükleme mantığı ile aynı olan sistem geri yükleme kilitlenen telefonunuzu hayata döndürecektir. Bu işlemi yaparken eğer önemli belgeleriniz varsa bilgisayarınıza atmayı unutmayın!

7-) Apple Yetkilisi İle İletişime Geçin
Eğer yukarıda bahsedilen yöntemlerin hiçbiri işinize yaramadıysa durum biraz daha ciddi demektir ve Apple çalışanları sizin bu sorununuza bir çare bulacaktır. Çözülemeyen durumlarda Apple’ın garanti ettiği yeni telefon ile değiştirme seçeneğini de aklınızdan çıkarmayın.

0 yorum
Kategori İpuçları
Okunma 1651 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)