Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Temmuz 2014
Pazartesi, 07 Temmuz 2014 14:59

Portatif Şarj Aletleri

Portatif Şarj Aletleri

 

            Çevremiz ciddi bir anlamda teknoloji ile dolu olmaktadır. Cep telefonları, video kameralar, bilgisayarlar ve birçok küçük ya da büyük fark etmez fakat, sayısız teknolojik aletlerle dolu olmaktadır. Bu teknolojik aletleri nasıl çalışır diye soracak olursanız, bazıları eski sistemden devam ederek pil ile çalışırken, artık birçok teknolojik aletler, şarj edilerek çalışmaktadır. Dolayısıyla, bilgisayarlarınız, cep telefonlarınız ve diğer teknolojik aletlerinizi bir şarj cihazına takarak, tekrar çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Bazı şarj cihazları çok büyük olunca, maalesef yanınızda taşıyamıyorsunuz ve bu durumda portatif şarj aletleri kullanıyoruz. Hem küçük, hemde taşınabilir, bu yüzden her yerde rahatlıkla teknolojik aletlerinizi tekrar kullanılır hale getirebilirsiniz. Daha hala birçok teknolojik eşyalarda pil kullanılmaktadır, kaldı ki daha birçok pillerde satılıyor.

            Hatta teknoloji artık o kadar gelişti ki, portatif şarj aletleri, aynı zamanda pilleri de şarj etmek için kullanılmaktadır. Bu yüzden her aldığınız pilleri hemen atmayın, pilleri de şarj edebilirsiniz. Teknoloji her geçen gün hızlı bir şekilde gelişiyor ve bazen takip bile edemiyorsunuz. Portatif şarj aletleri, aslında ilk başta cep telefonları ve bilgisayarlarla başladı. Bilgisayardan kastımız ise, laptop, yani dizüstü bilgisayarları. Şimdi artık sadece dizüstü bilgisayarları değil, netbook ve farklı bilgisayar türleride çıkmaya başladı. Neredeyse bütün teknolojik aletler, şarj edilerek kullanılması gerekiyor fakat şarj aletlerinde dikkat edilmesi gereken bir konu, teknolojik aletlerinizi şarj edip yüzde yüz dolduktan sonra, hemen çıkarmanız, aksi takdirde, şarj ettiği enerjiyi tekrar geriye çeker.

            Portatif şarj aletleri öyle bir şekilde tasarlanmıştır ki bazılarını arabanızda da kullanabilirsiniz, evde ve iş yerinde mutlaka, bazılarını çantalarınızda taşırken bile şarj edebilirsiniz ve birçok farklı seçenekleriniz vardır. Portatif şarj aletleri gerçekten işlerimizi fazlasıyla kolaylaştırıyor. Dizüstü bilgisayar gibi, sürekli çalışan ve günlük belki iki defa şarj etmeniz gereken bir teknolojik ürün için, sürekli olarak yanınızda şarj aleti taşımanız gerekiyor, fakat normal bir şarj aleti olursa, çok ağır ve büyük olacağı için, portatif şarj aletleri her zaman için çok ideal olmaktadır.

Kategori İnovasyonlar

Kol Saati Telefonu / Giyilebilir Teknoloji

 

            Yıllarca birçok telefon çeşitleri üretilmiştir, hatta ilk telefonları hatırlayabiliyor musunuz, antenli, büyük ve cep telefonu olmasına rağmen, cebe sığmayacak boyutta telefonlardı. Telefonların şekli ve tasarımı değişerek, yıllar geçtikçe farklı cep telefonu tasarımları çıkmaya başladı. Bugünlerde birçok telefon markalarının çıkardığı cep telefonları ise giyilebilir teknolojiye dönüştü. Özellikle kol saat şeklinde olan telefonlar şuan çok revaçta. Daha birçok insanda bulunmayan bir telefon türüdür ama artık inanabilirsiniz, çünkü kol saati telefonu var. Artık filmleri gerçek hayatta yaşayabilirsiniz. En güzel tarafı ise belki farklı bir tarzınızın olacağıdır artık. Kol saati telefonu sanıyorum ki şuan en büyük markalardan biri olan Samsung üretmektedir. Telefon tasarımları o kadar hızlı değişiyor ki, siz bile fark edemiyorsunuz.

            Sizde kendiniz için ilginç tasarımlı bir telefon istersiniz eminim, kol saati telefonuna ne dersiniz? Belki sizde bir tane kol saati telefonu istersiniz. Aslında her yerde reklamlarını görüyoruz bir tane sahip olmak istiyoruz. Bu telefonlar göründükleri kadar ucuz ve basit telefonlar değiller. Normal bir kol saati almaya benzemez. Bu sadece bir kol saati değil, aynı zamanda bir telefon, adı üstünde, kol saati telefonu, bu yüzden normal bir kol saati kadar ucuz olmasını beklemeyin. Kol saati telefonunda olan kıvrım, mini bir ekran fakat kaliteli bir ekran ve normal bir telefon gibi konuşabilmeniz, işte bunlar çok önemli.

            Bir tane kol saati telefonuna sahip olmak istiyorsanız, belki de beş yüz liradan daha fazlasını gözden çıkarmanız gerekebilir. Özel bir tasarım ve yıllarca çıkmasını beklediğimiz bir telefon türü. Kol saati telefonunu ilk gördüğümüz yerler sanırım filmlerdi. Hatta Tom Cruise’un filmlerinden tutun ki James Bond filmleri ama artık filmlerde değil, kendi kollarınızda bir kol saati telefonu görebilirsiniz.

Kategori Blog

            Herkesin elinde mutlaka bir tane telefon vardır, hatta çocukların ellerinde bile artık cep telefonları var ve dahası küçük çocukların ellerinde bile artık akıllı telefonlar var. Nereden aldıklarını merak edersiniz veya ailesi nasıl aldı diye merak edebilirsiniz ama bazı aileler hiç düşünmeden çocuklarına son model eşyaları alabiliyor. Neden akıllı telefon diye soracaksınız belki, akıllı olduğu için mi diye soracak olursanız, akıllı telefonlarla artık gazete okuyabilir, kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, alışveriş yapabiliyorsunuz, hatta uzaktan topantılara katılabiliyorsunuz ve daha nice şeyler yapabiliyorsunuz. Bunları sayınca, elbette ki akıllı telefonların akıllı olduğunu görebilirsiniz. Neden Samsung Galaxy akıllı telefon diye soranlar için de, verilebilecek aslında çok cevap var.

            Akıllı telefonlarla her şeyi yapabiliyorsunuz. İstediğiniz araştırmaları bile telefondan yapabiliyorsunuz, çünkü internete bağlanabiliyorsunuz. Neden HTC One akıllı telefon diye biri size gelip sorarsa, her şeyi artık telefondan yapabildiğinizi söyleyebilirsiniz. Her gün marketten gazete almaktansa, internette gazetelerinizi okuyabilirsiniz. Eski cep telefonlarıyla yapamadığınız şeyleri akıllı telefonlarla yapabiliyorsunuz. Hiç sorunsuz ve sualsizce. Elinizde eski model bir telefonunuz var ve siz bir telefoncuya gidip yeni bir telefon almak istediğinizi söylüyorsunuz. Telefoncu elbette karşınıza birçok çeşit telefon çıkaracaktır. Telefoncuya da aynı şekilde sizce neden General Mobile Discovery akıllı telefon diye soruyorsunuz. Telefoncunun aslında size vereceği cevap, telefonun özellikleriyle alakalıdır. Yani telefon ile 3G’ye veya 4G’ye bağlanabilirsiniz. Telefon internete giriyor ki zaten artık bütün telefonlar giriyor.

            Neden akıllı telefon diye sorduğunuz zaman alacağınız diğer cevaplar ise, çünkü akıllı telefonlar size yolunuzu gösterebiliyor, dolayısıyla navigasyon var veya akıllı telefonlar ile artık müzik dinleyebiliyor, istediğiniz videoları izleyebiliyorsunuz. Neden akıllı telefon için herkesin farklı cevabı olabilir, çünkü herkes akıllı telefonlardan farklı şekillerde faydalanıyor. Akıllı telefonlar gerçekten akıllı ve dahada akıllanmaya devam ediyorlar ki teknolojinin gelişmesi sayesinde.

Kategori Blog
Perşembe, 03 Temmuz 2014 12:03

Nereden çıktı bu akıllı cihazlar ?

 

            Cep telefonları ülkemize gireli aslında çok fazla olmadı, belki on ya da onbeş yıl kadar olmuştur. Elbette ondan öncesinde vardı, fakat hiçbir şekilde gelişmiş değildi. Şimdi ise artık ilkokul çocuklarının bile elinde farklı cep telefonları görebiliyorsunuz. Hatta bazen o kadar çok şaşırıyorsunuz ki, ilkokula giden çocukların elinde akıllı telefon/tablet modelleri görüyorsunuz. Eskiden öyle miydi, anne ve babalarımız telefon almışsa, telefona sadece kendi numaralarını kaydedip verirlerdi ve derdi ki haftalık sadece bu kadar konuşabilirsin. Bizim için cep telefonları anne ve babalarımıza ulaşmak için kullandığımız teknolojilerdir. Şimdi ise artık akıllı telefonlar var. Neden akıllı telefon deniliyor diye soracak olursanız, gayet basit, çünkü gerçekten akıllılar.

 

            Yeni nesil akıllı telefon ve tabletler ile gazetenizi okuyabilirsiniz, telefonunuzu isterseniz bilgisayar niyetine kullanabilir, elektronik postalarınıza bakabilirsiniz. Alışverişlerinizi yapabilir, müzik dinleyebilirsiniz. Takip etmek istediğiniz her şeyi takip edebilirsiniz. Sizce bu akıllı cihazlar daha akıllı olabilir mi? Bence hayır, yeteri kadar akıllı, hatta o kadar akıllı ki, bundan sonra bilgisayar, gazete, kitap evlerine ne olacak diye çok merak ediyorum. Özellikle küçük çocukların elinde akıllı telefonları görünce önceleri şoke oluyordum fakat şimdi artık biliyorum ki şaşıracak hiçbir şey yok, çocuklar ama bu devirdeki çocuklar çok farklı. Sizin bilmediklerinizi onlar biliyorlar ve daha kötüsü büyükleriyle dalga geçebiliyorlar, çünkü onların haberi yok yeni teknolojilerden.

 

            Artık bütün markalar, akıllı telefon/tablet modelleri üretmektedir. Hatta öyle ki ilk başta akıllı telefonlar aslında Apple’dan iPhone çıktı. Apple, biliyorsunuz ki teknoloji dünyasının, dünya tarafından kabul edilmiş en büyük teknoloji firmasıdır. Hem bilgisayar adına, hem cep telefonu, hem iPad olarak ve daha birçok teknolojik aletlerinin üretildiği bir firmadır. Apple’ın üretimlerinden sonra, birçok marka, akıllı telefon modelleri üretmeye başladı.

Kategori Blog