Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Eylül 2013

2013 yılının sonuna yaklaşırken akıllı telefon piyasası da iyice kızıştı. Her biri üstün özelliklere sahip birçok cihaz piyasalara sürüldü. Bunlar arasından seçim yapmak ise oldukça zor.

Çarşamba, 18 Eylül 2013 11:27

iOS 7′ye Geçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Jony Ive’ın Apple‘ın yazılım ve arayüz tasarım ekibinin başına geçmesiyle birlikte tamamen yeni bir çehreyle kullanıcıların karşısına çıkan iOS 7′nin final sürümü bugün yayınlanıyor. Peki milyonlarca kullanıcının denemek için merakla beklediği iOS 7′ye geçmeden önce neleri bilmeniz gerekiyor?

Kategori İpuçları
Cumartesi, 14 Eylül 2013 13:23

İşte iPad 5'ten sızan ilk görüntüler

Apple'ın son tableti iPad 5'ten hakkında sızan ilk bilgi ve görüntüler

Kategori Güncel Haberler

Apple, dün düzenlediği etkinlikte beklenildiği gibi iPhone 5S ve ekonomik modeli iPhone 5C‘yi tanıttı. Bununla birlikte Apple, iPhone 5′in piyasadan kalkacağını ve iPhone 4S’in 8 GB’lık modelinin ABD’de kontratlı olarak ücret alınmadan satılacağını da duyurdu.

Apple, iPhone 5S ve iPhone 5C’yi 20 Eylül’de piyasaya sürecek. İlk olarak ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve İngiltere’de kullanıcılarla buluşacak yeni iPhone’lar Aralık ayında 100′den fazla ülkede satışa sunulacak. iPhone 5S ve iPhone 5C’nin Türkiye’de satışa gireceği tarih de Aralık gibi gözüküyor.

iPhone 5s ve 5c

Apple, iPhone 5S ve iPhone 5C’nin çıkışı ile birlikte geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü modeli iPhone 5 ve bir önceki modeli iPhone 4S’in üretimini durduracak. Apple’ın henüz bir sene önce çıkardığı iPhone 5′i piyasadan kaldırmak istemesi teknoloji devinin büyük umutlar bağladığı bu akıllı telefonu satmakta başarısız olduğunu gösteriyor.

iPhone 5 ile birlikte iPhone 4S de fiyat indirimine gidecek. Apple’ın açıkladığı üzere iki sene önce piyasaya çıkan iPhone 4S kontratlı olarak hiç ücret alınmadan satılacak. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Apple’ın iPhone 5S ve iPhone 4S stoklarını tüketmek istediği ve tüm yeni iPhone alıcılarını yeni modellerini almaya iteceği anlaşılıyor. Ayrıca yeni iPhone’ların iOS 7 ile geleceği düşünülürse Apple bu akıllı telefonlarının stoklarını tüketerek iOS 6 kullanımına da set çekecek ve tüm kullanıcıları iOS 7 kullanmaya yönlendirecek.

Mavi, beyaz, kırmızı, sarı ve yeşil renklerde piyasaya çıkacak olan iPhone 5C’nin 2 yıl kontratlı 16 GB’lık modeli 99 dolar fiyatla, 32 GB modeli 199 dolar fiyatla satışa çıkacak. Altın, gümüş ve siyah renkli iPhone 5S’in 2 yıl kontratlı fiyatları ise 16 GB için 199 dolar, 32 GB için 299 dolar, 64 GB için ise 399 dolar olacak.

 

Kategori Güncel Haberler

Yahoo, Facebook ve Google, ABD hükümetinden kendilerine gelen bilgi taleplerine dair daha fazla bilgi açıklama hakkına kavuşmak için ABD Dış İstihbarat Dairesi’ne (FISA) dilekçe başvurusunda bulundu. 

Kategori Güncel Haberler

Yeni akıllı telefon modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C’yi 10 Eylül’de tanıtmaya hazırlanan Apple, ilerideki iPhone modellerinde daha geniş ekranlara geçmeyi planlıyor. iPhone 5 ile 4 inçe çıkan ekran boyutu iddialara göre yeni iPhone’larda 6 inçe kadar çıkacak.

Kategori Güncel Haberler

Bu hafta biraz da sizlere yararımız olsun dedik ve donan iPhone için yapmanız gerekenleri sıraladık. Eğer iPhone’unuz var ve zaman zaman kilitleniyorsa, bugün sizin için önereceğimiz yedi yöntem oldukça işinize yarayacak.

Kategori İpuçları

Dün akşam saatlerinde Berlin’deki UnPacked etkinliğinde Samsung beklenildiği gibi akıllı saati Galaxy Gear dışında, Galaxy Note III’ü de tanıttı.

Kategori Güncel Haberler

Apple’ın bütçe dostu akıllı telefonu iPhone 5C, teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Resmi tanıtım 10 Eylül’de ancak internete bazı görüntüler sızdı bile.

Kategori Güncel Haberler
Çarşamba, 04 Eylül 2013 10:05

Microsoft, Nokia'yı Satın Aldı!

Microsoft, Nokia'nın cep telefonu birimini 7,2 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Kategori Güncel Haberler