27 MAYIS 2013

Android 4.3 ve Beyaz Nexus 4 Haziran Ayında Geliyor!

Android and Me isimli blogun haberine göre Google devam etmekte olan Google I/O etkinliğinde şu zamana kadar ortaya çıkarmadığı Nexus 4'ün beyaz versiyonunu Haziran ayında piyasaya sürecek.

Arama motoru devinin ayrıca mobil işletim sisteminin yeni versiyonunu da yakın zamanda görücüye çıkarması bekleniyor.

 

Beyaz Nexus 4'ün önceki modelin aynısı olması ve tek farklılığın cihazın rengi olacağı haberde belirtiliyor. 10 Haziran’da piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefon Android 4.3'ün kullanıldığı ilk cihaz olacak.

Google I/O’ın ilk gününde tanıtılmayan Android 4.3'ün küçük çaplı bir güncelleme olacağı tahmin ediliyor. Daha çok son kullanıcıyı pek ilgilendirmeyen teknik güncellemelerin yer alacağı versiyonun ilk olarak hangi modeller için yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak Google’ın her zamanki gibi ilk olarak kendi modellerine sunacağını ve bir süre sonra diğer markalara açacağını tahmin edebiliriz.

Her zamanki gibi ilk olarak Google Play’de satışa sunulacak olan beyaz Nexus 4'ün Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor. Siyah model geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya sürülmüş ancak akıllı telefonun Türkiye’ye gelmesi Ocak ayını bulmuştu.

Bakalım Apple ve Samsung’un izinden giderek var olan modeline beyaz renk seçeneği ekleyecek olan Google, 300 dolarlık ekonomik akıllı telefonuna olan talebi artırmayı başarabilecek mi?

 

0 yorum
Kategori İnovasyonlar
Okunma 3327 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)