Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Ekim 2013
Perşembe, 31 Ekim 2013 07:43

Samsung Galaxy Note 3 Ne Kadar Sattı?

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S4'ün 40 milyon ünitelik satış barajını aşmasının ardından gözler Galaxy Note 3'e çevrildi ve cihazın ilk ay satış rakamları ortaya çıktı.

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S4'ün 40 milyon ünitelik satış barajını aşmasının ardından cihaza olan talebin hızla düşeceğini ve Galaxy Note 3'ün bu boşluğu doldurabileceğini açıklayan analistlerin bu tahminleri doğru olabilir.

Kategori Güncel Haberler
Perşembe, 31 Ekim 2013 06:30

BlackBerry'ye sürpriz talip!

Dev telefon üreticisinin peşindeki isim.

Cep devi BlackBerry'yi satın almak isteyen son dev isim, herkesi şaşırtacak kadar ilginç...

BlackBerry için işlerin iyi gitmediği artık bir gerçek. Bir zamanların dev telefon üreticisi, artık piyasanın en alt sıralarında yer alıyor. Klavyeli telefonlarından bir türlü vazgeçemeyen firma, sonunda hatasını anlayıp tamamen dokunmatik ekranlı bir telefon üretse de artık kaybettiği pazar payını geri alması mümkün olmadı.
 
BlackBerry'nin Kanadalı sahipleri ise şimdi daha da fazla zarar etmeden markayı büyük bir şirkete satarak emekli olmayı planlıyorlar. Bunun için sırada bekleyen pek çok müşteri bulunuyor. Ancak en ilginci, Facebook. 
 
Kanadalı yöneticilerin geçen hafta uçağa atlayıp Facebook yöneticileri ile görüştüğü ortaya çıktı. Facebook'un da artık kendi donanımlarını üretme aşamasına geldiği biliniyor ve bunun için BlackBerry'yi satın almak istemesi çok mantıklı görünüyor. Önemli nakit birikimine de sahip olan Facebook'un, BlackBerry için reddetmesi zor bir teklif getirmiş olabileceği de konuşuluyor.
 
Facebook'ın başkanı Zuckerberg geçen sene bir Facebook telefonu üretmenin yanlış bir strateji olacağını söylese de, köprülerin altından çok sular aktı ve artık mobil dünyada çok büyük bir reklam pastası bulunuyor. Facebook'un telefon üretip satması, sadece telefon satışlarından kazanç sağlaması anlamına gelmiyor, büyük mobil reklam pastasına hükmetmesi için de önemli bir avantaj sağlayacak. Dolayısıyla Facebook yöneticilerinin artık mobil cihazlar üretmek için hazır oldukları düşünülüyor. BlackBerry ile yapılan sürpriz toplantı da bunun en güzel kanıtı.

Kategori Güncel Haberler
Perşembe, 31 Ekim 2013 06:26

iOS, Android'e yetişemiyor

En hızlı gelişen mobil sistem iOS ama...

iOS, en hızlı gelişen işletim sistemi olmayı başarsa da, Android karşısında ezilmekten kurtulamıyor!

2013'te mobil işletim sistemlerinin gelişimi ilginç bir seyir gösterdi. Üç çeyrek içinde, iOS'un toplam yüzde 5'lik pazar payı kazandığı ortaya çıktı. Böylece iOS, yüzde 19 pazar payına ulaştı. Özellikle iOS7'nin yayınlanması ve yeni iPhone'ların piyasaya çıkmasıyla birlikte ivme kazanan iOS bu sayede Android karşısında güçlü bir çıkış yakalamış oldu.
 
Ancak Android'in hala liderlediğini koruduğu da gözden kaçmıyor. Piyasanın yüzde 57'sine hükmeden Android telefonlar, mobil alanda Google'a çok büyük bir güç sağlıyor.
 
iOS kullanıcılarının sayısının 233 milyon olduğu dikkat çekerken bunun 176 milyonu iPad kullanıcılarından oluşuyor. Ancak Android kullanıcılarını sayısı 708 milyon ile büyük bir rekora imza atıyor. Windows Phone kullanıcıları ise sadece 68 milyon kişide kalıyor. Ancak bu sonuçla, bir zamanların "yıkılmaz" sanılan kalesi Blackberry'in 62 milyonluk kullanıcı sayısını geride bırakarak üçüncülüğe yükseliyor. Windows Phone'un Microsoft'un Nokia'ı satın alması sonrasında, 2014 ve 2015 yılında çok daha büyük bir atak yaparak, iOS ile boy ölçüşebilecek seviyeye ulaşabileceği de düşünülüyor. Ancak gerçek sonucu zaman gösterecek.
 
PC'lerde ise Microsoft'un tartışmasız üstünlüğü devam ediyor. 734 milyon Windows 7 kullanıcısının yanında 168 milyon da Windows 8 kullanıcısı bulunuyor. Apple Mac kullanıcıları ise sadece 47 milyon kişide kalıyor.

Kategori Güncel Haberler
Perşembe, 31 Ekim 2013 06:22

Android 4.4 sürprizi

Yeni Android'in hedefi cepler değil!

Android'in yeni sürümü 4.4 KitKat'ın asıl hedefi, cep telefonları olmayabilir!

Google'ın son Android güncellemesi, KitKat hakkındaki söylentilere ilginç bir iddia da eklendi. Yeni işletim sisteminin, telefonlardan çok Google TV ürününü, yani televizyonları odak noktasına aldığı iddia ediliyor. Buna göre, Android KitKat'ın asıl büyük yeniliği televizyonlar ve telefonlar arasındaki senkronizasyonu güçlendirmek ve televizyonları Android cihazlar ile daha kolay çalışır hale getirmek.
 
Ayrıca bir diğer rapora göre de, Google TV hizmetinin Android TV olarak isim değişikliğine gitmesi bekleniyor. Bu son haberle beraber, Android TV ismi de daha fazla anlam kazanıyor.
 
Elbette KitKat'ın sadece televizyonlar için değil, telefonlar için de getireceği pek çok yenilik olacak. Ancak Google'ın ilk hedefinin, herkesin oturma odasında bulunan ve hala dünyanın en önemli eğlence aracı kabul edilen, önemi de azalmak yerine gittikçe artan televizyonlara hükmetmek olduğu anlaşılıyor. KitKat'ın bu hedef için çok önemli bir adım olması bekleniyor.

Kategori Güncel Haberler
Perşembe, 31 Ekim 2013 06:19

Samsung Galaxy S5 ile ilgili söylentiler

Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarını Galaxy serisi altına konumlandıran Samsung, kapalı kapıların ardından çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle firmanın yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkacak olan Galaxy S5’in beklenenden önce tanıtılacağı ve Galaxy S4’e göre çok daha güçlü donanımları içereceği düşünülüyor.

Kategori Güncel Haberler
Çarşamba, 30 Ekim 2013 13:12

iPhone 5S sahibiyseniz dikkat

Apple, iPhone 5S'teki bu sorunu kabul etti. iPhone 5S sahibiyseniz dikkat edin!

iPhone 5S'in selefine göre daha uzun pil ömrü sunması gerekiyordu, ancak gelen habere göre durum pek böyle değil gibi görünüyor. Apple'ın yeni iPhone'unda ortaya çıkan bir problemden ötürü pil ömrü kullanıcıları mağdur edecek kadar kötü.

Kategori Güncel Haberler
Çarşamba, 30 Ekim 2013 11:24

BBM, 80 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Android ve iOS'a gelen BlackBerry Messenger, kullanıcı sayısını inanılmaz bir hızla artırıyor. Şimdilik toplam kullanıcı sayısı ise 80 milyona ulaşmış durumda.

30/10/2013 12:00

BlackBerry'nin uzun yıllardır pazardaki en büyük silahı olan ve sadeceBlackBerry telefonları arasında kullanılan BBMiOS ve Android gibi yeni nesil mobil işletim sistemleri için hazırlanan WhatsAppViber ve Tangogibi uygulamalardan sonra popüleritesini kaybetti.

Kategori Güncel Haberler
Çarşamba, 30 Ekim 2013 06:19

Galaxy S4 satış rekoru kırdı

Galaxy S4 satışları yavaşlasa da ulaştığı rakam rakiplerini kıskandırıyor.

Samsung'un Nisan'da piyasaya sürdüğü Galaxy S4, sadece iki ayda 20 milyon ve dört ayda 30 milyon birim satarak başarısını ispatladı.

DİĞER ÜRÜNLER DURGUN

Ancak fazlasıyla kızgın rekabet ve yeni çıkan üst seviye cepler, S4'ün satışlarının hızını kaybetmesine neden olmuş durumda. Ağustos ayında satılan Galaxy S4'lerin sayısı, 5 milyon civarında olsa da Samsung CEO'su JK Shin, cihaz çıktığından beri dünya çapındaki satışlarının 40 milyonu geçtiğini açıkladı. Bu rakam her şeye rağmen Samsung için gurur verici. Samsung, Galaxy S4'ten sonra Galaxy Note 3, Galaxy Gear gibi etkileyici ürünler tanıtmaya devam etti. Galaxy Note 3 çoğu tarafından etkileyici bulunsa da akıllı saat Galaxy Gear, henüz aynı ilgiyi üzerine çekmeyi başaramadı

 

Kategori Güncel Haberler

OLED ekran teknolojisi kullanılan telefonun kalınlığı 7.9 ila 8.7mm arasında, ağırlığı ise 177 gr.

Flex'te Snapdragon 800 çipsetli ve 2.26 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci bulunuyor. Telefonun arka kamerası 13 megapiksel, belleği ise 2 GB.

Kategori Güncel Haberler

'Arayan kim' ya da 'Arayanı göster' konseptli söz konusu mobil uygulamalar, uygulama dükkanlarından ücretsiz indirilebiliyor. Ancak kurulumsırasında önceden tanımlı olarak kullanıcıya sormadan telefon rehberini mobil ağ ya da yerel internet üzerinden yurtdışındaki kendi sunucusuna aktarıyor.

Kategori Güncel Haberler
Sayfa 1 / 8