iPhone, Samsung, HTC Servisi
Menu

Samsung Galaxy Z Fold2 Batarya Değişim Servisi Fatih

  • 27 Ağu
  • Öğeyi Oyla
    (0 oy)
  • Okunma 629 defa
Samsung Galaxy Z Fold2 Samsung Galaxy Z Fold2

Android Telefonda Hangi durumlarda batarya değişimi yapılır?

Samsung Galaxy akıllı telefon sahibisiniz ve cihazınızın bataryası çabuk bitmeye başladı ise bu sorunun sebebi batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Her bataryada olduğu gibi Samsung Galaxy telefonlarının da bir batarya kullanım ömrü (süresi) bulunmaktadır. Örnek olarak ilk alındığı zamanlarda cihaz bataryası 1-2 gün dayanabilirken, 500 kullanımdan sonra saat bazına kadar düşebilmektedir.

Samsung Galaxy akıllı telefon bataryalarında yaşanan bir diğer sorun ise bataryanın şişmesidir. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, telefonun şarjda bırakılarak yatılması, telefon şarjda iken aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi bu sorunu tetikleyen faktörlerdir. Peki hangi durumlarda batarya değişimi yapılması istenmekte ya da gerekmektedir ?

1- Telefonunuzun bataryası şişmiş ise (Arka kapağa baskı yapması sonucu bir tümsek oluşur ya da arka kapak kasadan ayrılmaya başlar. Biran önce değişim yapılması gerekir çünkü kasaya yapılan baskı ekran veya anakart üzerinde bulunan parçaların kırılmasına sebep olabilir),
2- Telefonla konuşurken, herhangi bir uygulama kullanırken ya da oyun oynarken cihaz birden kapanıyorsa,
3- Şarj yüzdesi yüksek yüzdelerden (Örneğin %90‘dan), düşük yüzdelere (Örneğin %20) birden düşüyorsa,
4- Batarya doluluk oranı belirli bir seviyede kalıyorsa,
5- Şarjınız çok kısa süre dayanıyor ise batarya değişimi yapılması gerekir.
Samsung Galaxy batarya değişimi hakkında aklınıza takılan tüm soruları dilerseniz servisimizi arayarak dilerseniz de yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Bordo Teknik İletişim

Bize Ulaşın


Online Whatsapp 0212 284 5514